II  СТРУЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА СА МЕЂУНАРОДНИМ УЧЕШЋЕМ 2020.

У мају 2020. год. Техничка школа слави 118 година организованог занатског школства у Пожеги. У оквиру прославе овог јубилеја,  14. и 15. маја 2020. године  биће одржана  II Конференција под називом:

ПРИМЕНА НОВИХ ТЕХНОЛОГИЈА И ИДЕЈА У ШКОЛСКОМ ИНЖЕЊЕРСКОМ ОБРАЗОВАЊУ

Циљ конференције је унапређење и подизање квалитета образованог процеса за школовање техничара-инжењера кроз презентацију нових идеја, приступа, техника, модела и метода стицања знања, као и указивање на нове токове, парадигме и захтеве у погледу образовања стручњака на бази друштвених промена и потреба индустрије XXI века. Циљ конференције је и приближавање савремене технологије техничко-инжењерском особљу различитих профила и давање пресека стања („state of art“) у различитим областима, битним за инжењерску струку и праксу. Конференција посебно жели да укаже на значај увођења информационо-комуникационих технологија (ИКТ) у наставни процес и бенефите примене.

Конференција је намењена образовним институцијама и свима онима који на различитим нивоима ангажовања учествују у процесу образовања: онима који креирају образовне програме, онима који те програме реализују, као и корисницима образовних методологија, садржаја и средстава.

Конференција ће бити пријављена ЗУОВ-у као стручни скуп, а представљени радови ће бити објављени у Зборнику.

Аутори се при изради опредељују за једну од наведених области:

•   Настава и учење – методе и идеје/

Teaching and learning – methods and ideas

•   Примена ИКТ у настави/

Aplication of ICT in education

•   Образовање у контексту високотехнолоког развоја и Индустрије 4.0/

Education in the context of high-tech development and Industry 4.0

•   Дуални образовни систем/

Dual education system

•   Пројекат државне матуре у Републици Србији/

Project of state graduation in Republic of Serbia

Подршку Конференцији пружају : Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Општина Пожега,  школска управа Ужице, Привредна комора Србије и Култур Контакт Аустрија.

Позивамо Вас да својим радовима и присуством дате допринос остварењу ових циљева.

Благовремено ће бити објављена агенда и позив за пријаву учесника који ће присуствовати конференцији.

Контакт :

С поштовањем,