Под слоганом „Кад је одмор није тешко“ отворен је 44. Међународни сајам туризма у Београду. Ученици и наставници наше школе имали су прилику да у суботу, 25. фебруара 2023. год. присуствују овом догађају, на коме се представило 350 излагача из 33 земље. Љубитељи путовања имали су прилику да се упознају са бројним атрактивним и егзотичним дестинацијама. Интересантна и широка понуда програма привукла је велики број посетилаца.

Представници наше школе посетили су штанд Туристичке организације Пожеге, која се посетиоцима представила достојанственом промоцијом Пожеге као родним крајем Милоша Обреновића и тиме потврдила свој професионални сајамски наступ. Посета штанду Униерзитета Сингидунум ученицима је пружила корисне информације о студијским програмима основних студија и предстојећим такмичења за средњошколце. Судећи по позитивним реакцијама ученика и наставника, посета Сајму туризма била је успешна,  а после короне, свима је недостајао један овакав догађај.